Return to 2021 Vandens sportas su Mitkūnais

Apie projektą

Mitkūnų kaimo bendruomenės inicijuotas projektas suteikė galimybę išnaudoti Gaižėnų tvenkinio erdves Mitkūnų kaimo bendruomenės variklis – entuziazmo kupinas pirmininko H. Šepečio veiklumas. Savo energija užkrečiantis ir visus Mitkūnų kaimo bendruomenės narius. Nors ši bendruomenė dar jauna, tačiau aktyvumu nenusileidžia ilgametėms bendruomenėms. Šūkis „Gyventi prasmingą gyvenimą ne tik sau, bet ir visuomenei!“ padėjo sužadinti aktyvų gyvenimą žmonėms per judėjimą ir fizinę veiklą, sportuoti ir būti fiziškai aktyviems, sunkiu pandeminiu metu. Vandens sporto pramogos itin mėgstamos visame pasaulyje, todėl idėjos sumanytojui H. Šepečiui kilo mintis išnaudoti šalia esantį Gaižėnų tvenkinį. Čia sukurti tokią vietą, kuri būtų prieinama visiems gyventojams:

• romantiški, o gal net šeimyniški pasiplaukiojimai vandens dviračiais;

• plaukimas baidare suteikiantis įsimintinų akimirkų aktyvaus poilsio mylėtojams ar ieškantiems ramybės gamtoje;

• irklavimas stovint tai puikus būdas išreikšti savo aistrą vandens sportui. Mesti iššūkį vandens stichijai irklente, o gal iššūkį mesite savo kaimynui?!

• pasiplaukiojimas valtele, tai absoliučios laisvės pojūtis, ne tik mėgstantiems žvejybą.

Skatinkime vieni kitų sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą. Atraskite savo talentą!” – dažnai pabrėžia mūsų bendruomenės pirmininkas H. Šepetys. Ir jis teisus, juk kasdienis stresas, rūpesčiai ir poilsio stoka išbalansuoja žmogų, todėl nejučiomis tampame suirzę, apatiški ir sunkiau susikaupiame.

Taip pat idėjos autoriaus planuose – viešoje erdvėje sutvarkyti aplinką prie Gaižėnų tvenkinio, įrengti tinklinio aikštelę, prieplauką patogesniam vandens inventoriaus prisišvartavimui.

Projektas „Vandens sportas Mitkūnuose“ suteikė kokybišką žmonių tarpusavio integracija į visuomenę per judėjimą ir fizinę veiklą, siekiant sudaryti tinkamas sąlygas sportuoti ir būti fiziškai aktyviems, saviraiškai ir pasitikėjimui. Šio projekto metu vandens sportą atrado ne vienas bendruomenės narys ar aplinkinis gyventojas, o įsigijus taip reikalingą įrangą žmonių fizinis aktyvumas tęstinas ir toliau. Susirandame daug draugų, mokomės bendrauti, ugdome savarankiškumą ir bendruomeniškumą.

Projektą bendrai finansavo Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, kurio pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų fizinį aktyvumą.

Prie projekto taip pat prisidėjo ir Kauno rajono savivaldybė savo lėšomis sukūrusi galimybę apsaugoti inventorių kameromis bei signalizacija.